Ubytování a stravování v Riu de Janeiru

Rio de Janeiro - výhled z hoteluUbytovat se v Riu de Janeiru můžete v různých druzích ubytovacích zařízení. Na výběr máte klasické hotely, které jsou stejně jako evropské hotely označeny hvězdičkami, které vyjadřují kvalitu hotelu. Nejvíce hotelů je ve střední kategorii, ale na výběr máte i luxusní pěti hvězdičkové hotely.

Levnější ubytování poskytují hostely a penziony. Také tu najdete ubytovací zařízení typu Bed and Breakfast. Dalšími možnostmi jsou prázdninové domy nebo areály. Pokud chcete co nejvíce poznat typický brazilský život, zajistěte si ubytování v soukromí. Ať si vybere kteroukoliv variantu, můžete počítat s komfortem a s kvalitními službami, které jsou typické pro hotely v Evropě.

Než se do Ria de Janeira vydáte, raději si předem zajistěte ubytování přes některý rezervační systém. To platí především na měsíc únor, kdy se v tomto městě koná brazilský karneval. Hotely jsou v této době samozřejmě zaplněny turisty.

Co se týká otázky jídla, Brazílie je známá jako jeden z největších producentů organického jídla. Jídla zde zpravidla chutnají líp a jsou lehčí. Velký důraz je také kladen na estetickou stránku servírování. Typickým brazilským jídlem je feijoada, vepřové maso s černými fazolemi. Dalšími tradičními jídly jsou pokrmy připravované z darů moře. Mezi levnější jídla, která seženete na ulicích, patří kuřecí nugetky nebo koblihy plněné sýrem a šunkou. K jídlu se vždy podává velké množství ovoce. Velmi oblíbené jsou i dezerty, různé krémy, dorty a také zmrzlina.

Zarezervujte si letenku do Ria de Janeira ještě dnes!

Během dovolené v Riu de Janeiru se turistům doporučuje pít pouze vodu balenou, rozhodně ne vodu z kohoutku. Asi nejběžnějšími nápoji jsou ovocné šťávy, ovšem typickým nápojem je Caipirinha. Světově proslulá je i brazilská káva, která je silná, horká a hodně sladká. Restaurace v Riu de Janeiru jsou bezpečné. Podávené pokrmy jsou chutné, poměrně levné a říká se, že se v nich servírují největší porce na světě.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2021 | Rio de Janeiro (Brazílie) | www.eriodejaneiro.cz
Provozuje: TravelBees.cz