Památky a zajímavosti v Riu de Janeiru

Rio de Janeiro -socha KristaKdyž se řekne Rio de Janeiro, mnohým se vybaví především tři charakteristické symboly tohoto překrásné města. Tou první je známý a velmi pestrý místní karneval, který přiláká do této brazilské metropole každoročně tisíce návštěvníků.

Druhým symbolem je Copacabana, nejznámější pláž na světě. Celá tato 4,5 kilometrů dlouhá pláž je pokryta čistým pískem, na který dopadá stín z okolních vzrostlých palem. Jestliže milujete surfování, zamiřte do oblasti Recrei, pokud patříme mezi nadšence potápění, vydejte se na překrásnou pláž Angra dos Reis.

Hlavním symbolem města je ale obrovská socha Ježíše Vykupitele, kterou naleznete na hoře Corcovado. Pokud se vám nechce šplhat až na samotný vrchol, můžete nasednout na vláček, který vás na tuto horu doveze cestou přes Národní park Tijuca. Asi nejkrásnější pohled na město je z vrcholku 390 metrů vysoké hory Pao de Açúcar, Homole cukru, na který se dostanete lanovkou.

Během své dovolené určitě navštivte také zdejší botanickou zahradu, ve které roste velké množství rostlin ze čtyř světových kontinentů. Nachází se zde také jeden z největších fotbalových stadionů na světě, Maracaná. Dalším zajímavým místem je laguna Lagoa Rodrigo de Freitas, která se nachází v samotném centru města, a ze které je překrásný výhled na horu Corcovado a na sochu Krista.

Zarezervujte si letenku do Ria de Janeira!

Na náměstí Praca Quinze de Novembro najdete překrásnou pyramidální fontánu. Odpočinout si můžete v parku Campo de Santana nebo v parku Parque de Flamengo, který patří mezi největší městské parky na světě. Město rozděluje hora Serrana da Carioca na dvě části, na severní a jižní. Nachází se zde také celá řada zajímavých a významných muzeí a galerií. Mezi nejnavštěvovanější patří Museu Carmem Miranda nebo Museum of Modern Arts. Za vidění stojí určitě i Monumento Nacinal aos Mortos da II Guerra Mundial, památník postavený na památku těch, co padli ve druhé světové válce.

Zajistěte si ubytování v Riu de Janeiru v překrásném hotelu!

© Copyright 2021 | Rio de Janeiro (Brazílie) | www.eriodejaneiro.cz
Provozuje: TravelBees.cz