Karneval v Riu de Janeiru

Rio de Janeiro - karnevalový průvodRio de Janeiro je jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě, které se proslavilo především svými jedinečnými karnevaly, které sem každoročně přilákají tisíce turistů. Hlavním smyslem celého karnevalu je přiblížit exotickou brazilskou kulturu světu. Historie této nejvýznamnější brazilské akce spadá až do pohanské doby. Dávno předtím, než do této země přišli křesťané, se zde pořádaly bouřlivé oslavy, které oslavovaly krále karnevalu, Moma.

I když se karneval koná až na konci února, s přípravou se začíná už na podzim. V té době se v tanečních školách samby konají důležité zkoušky, během kterých se vybírají nejlepší tanečníci, kteří budou danou školu při karnevalu reprezentovat. Zároveň se začíná s přípravou alegorických vozů a jednotlivých kostýmů. Několik dní před začátek samotného karnevalu se už sice konají různé slavnosti, ten pravý karneval ale začíná až poslední pátek před začátkem půstu a končí den před Popeleční středou.

Vyberte si z nabídky zájezdů do Ria de Janeira!

Celá tato výjimečná akce vrcholí mezi nedělní a pondělní nocí v komplexu Sambodromo. V tomto areálu už od páteční noci předvádějí své taneční umění účinkující z různých tanečních škol. Kromě publika sledují tato vystoupení bedlivě především porotci, kteří vyberou nejlepší tanečníky. Pokud se do tohoto areálu budete chtít podívat, můžete využít služeb cestovní kanceláře. Zakoupit si vstupenky ale můžete také přímo na místě od překupníků, ale za mnohem vyšší cenu.

Pokud budete mít smůlu, a dovnitř areálu se nedostanete, nezoufejte. Po celém městě se konají různá pouliční vystoupení, u kterých nemusíte platit žádné vstupné.

Zarezervujte si letenku do Ria de Janeira za skvělou cenu!

Negativní stránkou karnevalu v Riu de Janeiru je, že se během jeho konání stává z města jedno z nejnebezpečnějších míst na světě. Velký důraz na bezpečnost se klade především u areálu Sambodrom, který je ze všech stran obehnaný vysokým oplocením, takže jedinou možností, jak se do areálu můžete dostat, je projít branou.

© Copyright 2021 | Rio de Janeiro (Brazílie) | www.eriodejaneiro.cz
Provozuje: TravelBees.cz