Cesta do Ria de Janeira

Rio de Janeiro - letiště Santos Dumont AirportZ Evropy se do Brazílie a jejího nejnavštěvovanějšího města Ria de Janeira dostanete samozřejmě jedině leteckou dopravou. V dnešní době existuje množství spojů, které létají do Jižní Ameriky, a jejich počet neustále roste. Takže není problém se sem z České republiky dostat. Bohužel ale ne přímým letem.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Ria de Janeira, musíte nejdřív na některé evropské mezinárodní letiště, odkud už létají přímé lety. Mezi leteckými společnostmi, které zprostředkovávají lety do Brazílie, najdeme například Air France, British Airways, Iberia, Lufthansa a mnoho dalších. Cesta z České republiky i s přestupem trvá kolem 12 hodin. Nesmíte ovšem zapomínat na časový posun. Cena letenek se pohybuje kolem 15 000Kč.

Pokud cestujete individuálně, můžete si rezervovat letenku přes některý rezervační systém. Výhodou je, že si tak můžete porovnat různé letecké společnosti, které zprostředkovávají lety do Brazílie. Vydat se do druhého největšího brazilského města můžete také prostřednictvím některé cestovní kanceláře. Mnohé z nich nabízejí kromě zajištění letenek také poznávací a pobytové zájezdy do této exotické země.

Dobrou zprávou je, že než se vydáte do Brazílie na dovolenou, nemusíte si lámat hlavu s vyřizováním víz. Tedy jen v případě, že se zde nechystáte provozovat žádnou výdělečnou činnost a nebudete zde pobývat déle jak 90 dní. Jinak vám úplně postačí jen platný cestovní pas. Pokud jde o přihlašovací povinnost, tu za vás vyřídí hotel. Jestliže se ale budete v Brazílii zdržovat déle jak 30 dní, musíte se osobně přihlásit na úřadovně policie.

Při vstupu do Brazílie nejsou požadovaná žádná povinná očkování. Mezi doporučenými je ale vakcinace proti žloutence typu A, B, tetanu a břišnímu tyfu. Do určitých oblastí se také doporučuje očkování proti vzteklině, choleře, malárii a žluté zimnici.

Vyhledejte si letenku přes Královna.cz

Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
© Copyright 2021 | Rio de Janeiro (Brazílie) | www.eriodejaneiro.cz
Provozuje: TravelBees.cz